CRUFTS 2009 – udany występ naszych juniorów!

Ta największa i najbardziej prestiżowa wystawa na świecie, która co roku w marcu obdywa się w Birmingham w Wielkiej Brytanii ściąga do siebie najpiękniejsze i najbardziej utytułowane psy. Tym razem, po uzyskaniu kwalifikacji w ubiegłym sezonie, także i nasze Labradory mogły dosięgnąć tego honoru i wziąć w niej udział. Wspaniale się spisały juniory, bowiem zarówno QUIRI, jak i GUCIO zgłoszone do klas Special Junior (Dog – GUCIO /26 zgłoszeń/ i Bitch – QUIRI /27 zgłoszeń/), nie tylko pięknie się zaprezentowały w ringu, ale zostały wybrane do finałowych grup, ostatecznie jednak bez lokat. NADIA natomiast pokazywana w klasie Open Bitch nie przeszła pierwszych eliminacji.

W przypadku CRUFTS nie lokaty są jednak najważniejsze, lecz sam udział w tej niezwykłej wystawie. Mniejsze ma też znaczenie liczba psów w poszczególnych klasach, lecz ich jakość, bowiem są to te “najlepsze z najlepszych”. Zatem fakt, że nasze juniory zostały dostrzeżone na CRUFTS i przeszły pierwsze eliminacje jest powodem do olbrzymiej dumy i satysfakcji.

GUCIO (DAXIM OF THE Duchy of Moose) jest pierwszym w historii psem Labrador Retriever pochodzącym z polskiej hodowli, który był na CRUFTS!

Szersze relacje z wystawy znajdują się w serwisach: Laboteka.pl oraz Labrador.pl.