Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza i największa na świecie impreza kynologiczna -CRUFTS organizowana tradycyjnie w brytyjskim Birmingham, którą będziemy mieli okazję odwiedzić. W tym roku ta legendarna wystawa odbędzie się w dniach 6-9 marca, a “najważniejszy” dzień, czyli ten, w którym Mrs. Penny Carpanini i Mr. Vic Cole będą oceniali Labrador Retrievery, to piątek 7 marca.

Charakterystyczne dla CRUFTS jest to, że sędziują tam wybitni sędziowie, którzy są niekwestionowanymi autorytetami w kynologii i wybitnymi znawcami ocenianych ras. Są to najczęściej hodowcy z imponującym stażem oraz wielkimi osiągnięciami hodowlanymi.

CRUFTS jest szczególnym miejscem dla rasy Labrador Retriever, bowiem Wielkia Brytania jest dla Labradora tym, czym Niemcy dla Owczarka Niemieckeigo.

Tegoroczni sędziowie, czyli Mrs. Penny Carpanini oceniająca suki oraz Mr. Vic Cole oceniający psy są znanymi i cenionymi sędziami i hodowcami, mającymi duży wkład w rozwój rasy Labrador Retriever. To z prowadzonych przez nich hodowli (odpowiednio: “Carpeny” i “Stajantor”) wyszły słynne Championy, a wielu innych hodowców szczyci się tym, że w rodowodach ich psów można znaleźć wspaniałych przodków z tych legendarnych hodowli.

Tak jest i w naszym przypadku, bowiem dziadkiem (ze strony ojca) szczeniąt z naszego pierwszego miotu jest słynny INTCH, GBCH Carpeny WALPOLE, zwycięzca CRUFTS 2000. Tym bardziej ekscytująca będzie wizyta w Birmingham.

Więcej na temat CRUFTS:

CRUFTS 2008 – strona oryginalna

O CRUFTS 2008 w serwisie Laboteka.pl

Wszystko o CRUFTS w Laboteka.pl

 

Tuż po powrocie obszerna relacja zdjęciowa (na naszej stronie oraz w serwisie Laboteka.pl).